Spotkanie ze sztuką w Teatrze im. Ludwika Solskiego w Tarnowie

Dnia 14.03. 2024 r. uczniowie klas VI-VIII naszej szkoły obejrzeli spektakl "Oskar i pani Róża" w reżyserii M. Olszewskiego. Przedstawienie zaprezentowano na Małej Scenie tarnowskiego teatru.

Kameralna atmosfera oraz piękna, pełna nadziei i humoru historia o dziesięcioletnim Oskarze, opowiedziana na podstawie bestsellerowej książki Erica-Emmanuela Schmitta, skłoniła młodych widzów do refleksji nad wartością życia, miłości, odwagi. Pozwoliła także uzmysłowić sobie, jak ogromną siłę ma wyobraźnia oraz fakt, że w życiu musimy zgodzić się na to, co nieuniknione.
Półtoragodzinny spektakl wzruszył każdego młodego widza, zaś optymizm i odwaga tytułowego bohatera mogą pozostać w pamięci uczniów jako wzór mądrości, wspaniałomyślności, odwagi i energii do samego końca w najtrudniejszych życiowych doświadczeniach.