Wyjście do kina

Kolejny raz uczniowie klas I - III obejrzeli film w ramach projektu „Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej”. Tym razem na dużym ekranie pojawił się film „Pamiętniki Tatusia Muminka”.

W zabawny i niepowtarzalny, bo „muminkowy” sposób, mali widzowie zostali zaproszeni do wspólnej bajkowej podróży po Dolinie Muminków. Młodzi widzowie towarzyszyli bohaterom w powrocie do przeszłości, do młodzieńczego życia Tatusia Muminka. Bohater z zaciekawieniem, poruszeniem i wzruszeniem opowiadał o swoich przygodach z dzieciństwa, o poznawanych przyjaciołach czy konieczności zmierzenia się i poradzenia sobie z trudnościami.
„Pamiętniki Tatusia Muminka” to polska animacja na podstawie prozy Tove Jansson. To klasyka literatury dziecięcej. Film jest wierną adaptacją książki, dobrze oddającą ducha powieści. Animacja ta wykonana została tradycyjną metodą poklatkową z wykorzystaniem kukiełek.
Mali widzowi okazali się fanami słynnych trolli i byli zachwyceni tym filmem. Po seansie uczniowie w doskonałych nastrojach wrócili na zajęcia lekcyjne.