Edukacja filmowa najmłodszych

15 marca uczniowie klas Ia i IIIb wzięli udział w niecodziennej lekcji w kinie pt. “Twój głos brzmi znajomo, czyli podróż po świecie dubbingu” w dębickim kinie „Radość”.

Lekcja w kinie realizuje podstawę programową, łączy edukację i rozrywkę, a także twórczo aktywizuje uczniów. Uczniowie dowiedzieli się czym tak naprawdę jest dubbing, mieli możliwość zobaczenia jak wygląda studio dubbingowe, po którym „oprowadziła” ich czołowa postać polskiego dubbingu, znany aktor – Jarosław Boberek. To właśnie on użyczył swojego głosu kultowemu królowi Julianowi z „Madagaskaru”. Dzieci miały też możliwość obejrzeć pracę aktorów dubbingowych, poćwiczyć swoją dykcję, nauczyć się śmiania jak Kaczor Donald, wziąć udział w quizie a także obejrzeć film pt. „Po prostu super”.  Jest to animacja o tym, że nie trzeba być superbohaterem, żeby być super. Pokazuje, że bycie bohaterem nie zawsze wiąże się z nadludzką siłą czy szybkością, wymaga natomiast odpowiedzialności, chęci współpracy z ludźmi czy umiejętności przewidywania. Film przekonuje, że każdy ma jakąś mocną stronę, którą warto pielęgnować i że nie trzeba być najlepszym, żeby robić ważne rzeczy i być docenionym. Film pokazuje też siłę rodziny i przyjaciół.