KOLOROWY TYDZIEŃ

W dniach 18-22 marca Samorząd Uczniowski zorganizował akcję KOLOROWY TYDZIEŃ, której celem była integracja społeczności szkolnej oraz wprowadzenie optymistycznego nastroju.

Każdego dnia obowiązywał inny kolor. Tydzień rozpoczęliśmy „na czerwono”, i jak przystało na ten kolor, z dużą dawką energii, którą klasy 1 – 3 uwolniły na sali gimnastycznej w Strefie drewnianych gier wielkoformatowych.

Wtorek był zarezerwowany dla koloru zielonego kojarzonego z przyrodą. Zdaniem psychologów barwa ta sprzyja spokojowi, relaksacji i redukcji stresu, stymuluje kreatywność, poprawia koncentrację oraz wzmacnia poczucie bezpieczeństwa, więc jak najbardziej nie powinno go zabraknąć na szkolnych korytarzach.

W środę królował kolor żółty, który jest często kojarzony z optymizmem i radością. Jest to barwa, która przyciąga uwagę i tworzy atmosferę ciepła i radości, a przecież o to nam chodziło.

W czwartek 21 marca naprawdę wiele się działo. Świętowaliśmy obchody Międzynarodowego Dnia Kolorów. I uwierzcie było naprawdę kolorowo, bo to również Dzień kolorowej skarpetki, kiedy to celebrujemy Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa. Jakby było mało świętowania to czwartek w naszej szkole był również Dniem bez plecaka, a klasa 2b, w pełnych koloru przebraniach, przeszła ulicami Dębicy w Teatralnym korowodzie.

Natomiast w piątek obchodziliśmy Światowy Dzień Wody, więc obowiązkowym kolorem naszych szkolnych stylizacji był niebieski z „kroplą wody”.  Z pewnością to musi być ulubiony kolor nauczycieli, bo w psychologii jest postrzegany jako kolor stabilny i uspokajający, który może pomóc zmniejszyć uczucie niepokoju i stresu, a jego obecność w otoczeniu może sprzyjać relaksacji i pomagać w koncentracji.

Samorząd Uczniowski dziękuje wszystkim uczniom i nauczycielom za wspólną zabawę, a rodzicom za wsparcie naszych inicjatyw.