Niezapomniane spotkanie z autorką zbioru baśni "Baśniowe ścieżki"

W dniu  29 stycznia  gościliśmy w naszej szkole Panią Sabinę Pelc, z zawodu nauczycielkę, autorkę książki pt. „Baśniowe ścieżki” oraz laureatkę Konkursu Literackiego „Legendy Warmii i Mazur”. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie z  klas  I-IV naszej szkoły wraz z opiekunami.

„Baśniowe ścieżki” to zbiór sześciu fantastycznych baśni, kończących się morałem, które wprowadzają czytelnika w magiczny świat - pełen dobrych wróżek, skrzatów  i innych zaczarowanych postaci, które zawsze są gotowe pomóc, jeśli główny bohater znajdzie się w opałach. Nie brak tutaj także złych i podstępnych charakterów, które uosabiają największe wady tego świata, takie jak chciwość, zawiść, pycha i nieuczciwość. Każda z baśni ma swój morał, chociaż, jak to w życiu bywa, nie każda ma szczęśliwe zakończenie. Jednak w tym cudownym świecie dobro zawsze w jakiś sposób zwycięża zło, a sprawiedliwości z reguły staje się zadość.

W trakcie spotkania autorka opowiadała, w jakich okolicznościach zrodził się pomysł napisania książki oraz jak przebiegał proces jej wydania. Pani Sabina omawiała poszczególne opowiadania, prezentując wykonane do nich ilustracje oraz czytała fragmenty swoich baśni.  Zdradziła nam, że już we wrześniu br. wyda następny zbiór swoich baśni , a przyszłości pragnie napisać książkę dla dorosłych o charakterze historycznym, nawiązującą do losów jej przodków. Podczas spotkania został rozstrzygnięty konkurs plastyczny, polegający na wykonaniu ilustracji do jednej z baśni tej autorki pt.” O uczciwości, chciwości i zaczarowanym dębie”. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem wśród dzieci. Wszyscy nagrodzeni otrzymali wspomnianą wcześniej książkę Pani Sabiny wraz z dedykacją i dyplomy. Spotkanie przebiegało w radosnej i ciepłej atmosferze. Dzieci aktywnie brały w nim udział, zadając liczne pytania. Na zakończenie można było ustawić się w kolejce po autograf i pamiątkowe zdjęcie. Pani Sabina Pelc pokazała, że warto mieć marzenia  i dążyć do ich realizacji oraz, że posiadając odpowiednie chęci, każdy z nas może wytyczać nowe „baśniowe ścieżki”.