Filip Turek trzykrotnym laureatem konkursów o zasięgu wojewódzkim!

„Jeśli się naprawdę czegoś pragnie, jeśli się do tego dąży, laur zwycięstwa musi do nas należeć”.
Leonid Teliga

Kuratoryjne konkursy przedmiotowe to jedne z najbardziej prestiżowych zmagań, w jakich mogą uczestniczyć uczniowie szkół podstawowych. Z takimi konkursami w tym roku szkolnym zmierzył się Filip Turek - uczeń klasy siódmej „a”.
Filip został laureatem Wojewódzkiego Konkursu Historycznego oraz Wojewódzkiego Konkursu Informatycznego, które zostały zorganizowane przez  Podkarpackiego Kuratora Oświaty. Uczeń naszej szkoły został także laureatem Wojewódzkiego Konkursu Tematycznego PODKARPACKI BALTIE 2021 dla uczniów szkół podstawowych.
Laureaci Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych otrzymują z danych zajęć edukacyjnych najwyższą pozytywną roczną ocenę klasyfikacyjną, są także przyjmowani w pierwszej kolejności do różnego typu szkół ponadpodstawowych. Filip nie tylko pasjonuje się określonymi dziedzinami wiedzy, ale także aktywnie działa w Związku Harcerstwa Polskiego. Zapytany o receptę na sukces, podkreśla: „Trzeba przekuć swoje marzenia w konkretne cele. Mieć w sobie wytrwałość i wiarę w to, że osiągnie się wszystko, co się postanowi. Trzeba poświęcić się swojej pasji, być pracowitym i dawać z siebie wszystko. Widok ze szczytu jest zawsze wart wspinaczki!”.

Laureat pracował pod kierunkiem nauczycieli: pani Jolanty Kocaj i pana Jacka Nowaka.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!