WIOSENNE WARSZTATY KULINARNE

Wszyscy kochamy wiosnę, coraz cieplejsze, dłuższe dni; rozkwitające, barwne kwiaty i otaczającą nas zieleń. My też w naszych szkolnych murach postanowiliśmy poczuć się wiosennie i zaczęliśmy nowy tydzień od wiosennych warsztatów kulinarnych.

Uczniowie klasy 1b i 2b przygotowali drugie śniadanie według swoich upodobań i wybranych smaków. Wykorzystali mnóstwo warzyw, owoców, bakali, ziaren zbóż, różnego rodzaju serów i powstały smaczne, a zarazem zdrowe kanapki, sałatki, koktajle.

Celem tych zajęć było kształtowanie zaradności życiowej poprzez umiejętne przygotowywanie posiłku. Przed rozpoczęciem pracy zostały przedstawione zasady bezpiecznego posługiwania się narzędziami kuchennymi. Uczniowie pamiętali również o zachowaniu higieny, a także zadbali o estetykę i porządek na swoich stanowiskach pracy.

Klasowe śniadanka wyglądały pięknie i kolorowo, ale były tak pyszne, że szybko znikły z talerzy. Po tej wspaniałej uczcie wszyscy postanowili, że stawiają na zdrowe odżywianie!!!