BEZPIECZNE WAKACJE 2021

Drodzy Rodzice i Uczniowie!

Zbliżają się wakacje – czas zasłużonego wypoczynku. To był wyjątkowy rok szkolny, w którym zmierzyliśmy się z kolejną falą pandemii. Teraz przed uczniami dwa miesiące relaksu, radosnej beztroski i wakacyjnych przygód. W tym czasie szczególnie należy zadbać o bezpieczeństwo dzieci, a ze względu na możliwość zakażenia należy podjąć dodatkowe środki ostrożności.

Drodzy Rodzice bądźcie czujni, zadbajcie o bezpieczny wypoczynek i na bieżąco monitorujcie sytuację w kraju i za granicą. Naszym uczniom również radzimy zachować przezorność – bądźcie odpowiedzialni i sami też zadbajcie o swoje bezpieczeństwo, abyśmy mogli we wrześniu miło wspominać letni wypoczynek.

Zachęcamy do zapoznania się z wytycznymi MEN, GIS i MZ oraz innymi źródłami i życzymy udanych, niezapomnianych, ale przede wszystkim bezpiecznych wakacji Uśmiech
Poniżej znajdziecie linki do najważniejszych informacji.

Bezpieczny wypoczynek – poradnik MEN dla rodziców i opiekunów

Wytyczne GIS, MZ i MEN dla organizatorów wypoczynku letniego dzieci i młodzieży w 2021 roku

Baza wypoczynku 2021 - lato

Apel Podkarpackiego Kuratora Oświaty w sprawie bezpiecznych wakacji

Strony internetowe poświęcone bezpiecznemu wypoczynkowi:

1. Serwis  Bezpieczny Autobus  wpisując numer rejestracyjny pojazdu, rodzice otrzymają bezpłatną informację, czy autokar, który zawiezie dziecko na wakacje, ma aktualne badania techniczne i polisę ubezpieczeniową.
  2. Strona internetowa Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji- na stronie znajdują się szczegółowe informacje na temat numeru alarmowego 112, Centrów Powiadamia Ratunkowego, Systemu Informatycznego Powiadamiania Ratunkowego czy Raporty z funkcjonowania systemu.
  3. Strona internetowa Ministerstwa Spraw Zagranicznych – na stronie znajdują się informacje dla podróżujących przygotowane przez polskie placówki dyplomatyczne we współpracy z MSZ. W profilach krajów można znaleźć informacje i ostrzeżenia dla podróżujących. W tym roku informacje MSZ dotyczą w dużym stopniu niebezpieczeństwa związanego z koronawirusem.
  4. Bezpłatny serwis „Odyseusz” – dzięki rejestracji w serwisie służby konsularne będą wiedziały o pobycie osoby na terenie danego państwa i w razie konieczności będą mogły podjąć szybki kontakt czy odpowiednią pomoc.