NARODOWY PROGRAM ROZWOJU CZYTELNICTWA - PROJEKTY KLAS 7A i 7B

Przedświąteczny czas stał się doskonałą okazją do realizacji projektu związanego z „Opowieścią wigilijną” Charlesa Dickensa. Uczniowie klas siódmych,  na pożegnanie z tą lekturą, zebrali wszelkie istotne wiadomości dotyczące świata przedstawionego w utworze i umieścili je w swoich kolorowych lapbookach.

Praca nad nimi była wyzwaniem nie tylko pod względem  kreatywności i estetyki, wymagała czasu i dużego zaangażowania. Należało zebrać w pigułce najważniejsze zagadnienia dotyczące lektury. Przygotowanie lapbooka pozwoliło uporządkować wiedzę, jaką siódmoklasiści zdobyli podczas czytania i omawiania historii Ebenezera Scrooge’a. Była to także doskonała powtórka przed czekającą ich klasówką. Efekt kreatywnego podejścia do treści omawianej lektury przedstawiają zamieszczone poniżej zdjęcia wybranych lapbooków.